Ender Yalçınkaya Kalyan Kimdir?

Detaylı Özgeçmiş

Ben Ender Yalçınkaya Kalyan. 1981 yılında Zonguldak’ta doğdum. 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümünü kazanarak İstanbul’a geldim. 2004 yılında mezuniyetimin hemen ardından biraz da tesadüfi bir şekilde oldukça büyük bir tüp bebek laboratuvarında embriyolog olmak üzere işe başladım. Adeta bir “tüp bebek fabrikası” gibi çalışan bu yoğun merkezde elde ettiğim iş tecrübesi mesleki anlamda kısa zamanda yeterliliğe erişmemi sağladı. Böylece kariyerime 4 yılın sonunda büyük bir üniversite hastanesinin tüp bebek laboratuvarının kurucusu ve sorumlu embriyoloğu olarak devam etmeye başladım. Üniversitede çalıştığım yıllar boyunca yüksek lisans yapıp öğrenci asistanlığı görevlerini de üstlendim. Bu dönemde Avrupa’nın üreme alanındaki en büyük otoriterlerinden biri olan ESHRE’nin sınavını kazanarak Türkiye’de bu sertifikaya sahip sayılı embriyologlar arasındaki yerimi aldım. Üniversitedeki 3.5 yılın sonunda, bir süreliğine Çek Cumhuriyeti’nde üreme tıbbi alanında araştırmacı olarak çalıştım. Türkiye’ye geri döndükten sonra ise birkaç farklı laboratuvarda laboratuvar sorumlusu olarak kariyer yolculuğuma devam ettim. 2019 yılında İspanya’da yine üreme tıbbı alanında bilimsel çalışmalarda yeraldım. Yolculuğumdaki tüm durakları ve yaptığım tüm akademik çalışmaları ayrıntılı CV’mde bulabilirsiniz.

“Çok okuyan mı, yoksa çok gezen mi bilir” tartışması benim için artık bitmiştir. Kariyer yolculuğunda çok gezmiş biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim ki, en kalıcı öğrenme şekli yaşayarak öğrenmektir ve çalıştığım her laboratuvarın ve hayatına dokunduğum her hastamın üzerimdeki emeği oldukça büyüktür. Buradan hepsine teşekkür ederim.

Verdiğim Hizmetler

20 yıllık deneyimimle binlerce ailenin hayallerinin gerçekleşmesini sağladım. 

— 01

Birebir Destek

En son bilimsel gelişmeler ışığında daha önceki denemelerinizin profesyonel analizini yaparak ihtiyacınız olan tedavi seçeneklerine dair profesyonel destek.

— 02

Online Eğitimler

İnfertilite sürecine dair merak edilenleri cevaplamak ve bu yolda size destek olmak adına yayınladığım içerikler.

Scroll to Top